Waveboardy

12. 3. 2017

http://www.sportnanetu.cz/sportovni-potreby/skateboard-waveboard/?vyrobce=street-surfing

 

 
Jak vybrat waveboard?
Pokud sháníte waveboard (nebo také snakeboard, ripstik), pak pro vás máme pár tipů, na co si dát při výběru pozor
1. Dívejte se na kolečka waveboardu. Velikost kolečka je vhodná 76-80mm.
Je třeba si uvědomit, že waveboard má jen 2 a proto jsou extrémně namáhaná – nejvíce pak to zadní. Nekvalitní kolečka se dají v létě na rozpáleném asfaltu sjet i za pár hodin! 
Doporučujeme se dívat na značku koleček – v ideálním případě by se měla shodovat se značkou waveboardu, pak máte garanci, že jsou to kolečka vyvinutá právě pro jízdu na waveboardu. Jak dlouho vydrží kvalitní kolečka? Při rekreační jízdě na Waveboardu se dá předpokládat, že vydrží celou sezonu (po částečném opotřebení doporučujeme prohodit zadní a přední kolečko – to zadní se totiž opotřebovává rychleji).
2.  Proč odolný caster u waveboardu?
Caster je to, v čem je kolečko uchycené. Je to jedna z nevíce namáhaných částí waveboardu. Cena nového casteru je okolo 250Kč. Podstatné jsou u něj dvě vlastnosti: 
Druh a síla materiálu -Ideálně je caster vyroben z oceli. Můžete narazit i na slitiny hliníku, kde ale záleží na odolnosti slitiny a pokud je nekvalitní, může prasknout, což jednak caster nenávratně zničí . 
Ložiska
Měla by být kvalitně a odolně zapouzdřena. Dále musí vydržet extrémní zátěž, ke které dochází již při samotné jízdě a o skocích ani nemluvě. Většina neznačkových waveboardů má pouzdra ložisek jen lehce nýtována a kvalita ložisek je nevalná. Caster se pak rychle opotřebuje, což poznáte tak, že se začne při otáčení „zasekávat“  – pak již nezbývá než ho vyměnit, protože bez něho je waveboard nefunkční.
 3. Tvar waveboardu
Na první pohled jsou si všechny waveboardy podobné – 2 desky spojené torzní tyčí. Přesto jsou ale v tvarech rozdíly, které zásadně ovlivňují, jak se vám na waveboardu bude jezdit. 
Desky
Desky waveboardu (dotýkají se jich vaše podrážky) by měly být konkávně prohnuté (okraje vyšší než střed desky), což  napomáhá jezdci udržet stabilitu při jízdě i tricích – vrací totiž jezdce do pomyslného středu rovnováhy.
Dorazové plochy
Zdola jsou důležité tzv. dorazové plochy. Ty zajistí, že vás waveboard při ostrých zatáčkách či tricích nepustí do přílišného náklonu, který má obvykle za následek pád na tvrdou zem. Značkový waveboard je zárukou, že má tyto plochy nastavené ve správných úhlech. 
Zespoda by také neměly být žádné nekompaktní plasty – mají tendenci se lehce ulamovat. Vše by mělo být jednolité a kompaktní.
Torzní tyč
Torzní tyč, která  obě desky  waveboardu spojuje, by měla být ocelová  (přesněji řečeno vyrobená z pružných nýtovaných ocelových plátů) a nepříliš měkká. Správná tuhost tyče a kvalita materiálu má zásadní vliv na pohánění waveboardu.
4. Povrch waveboardu
Je důležitý pro „přilnavost“ vašich podrážek k desce waveboardu. Plastové výstupky (3D grip) by měly být dostatečně vysoké a špičaté, aby se do podrážky "zakously". Pokud není povrch desky dostatečně reliéfní, může podrážka lehce sklouznout, což může vést ke zbytečným pádům. Zejména si dávejte pozor při jízdě na vlhkém povrchu, kdy vlhká podrážka na desce klouže ještě více.
 5.  Značka waveboardu
Pokud je waveboard neznačkový, pak v podstatě nevíte, do čeho jdete. Často to totiž nevědí ani samotní výrobci. V Číně jsou desítky výrobců waveboardů, kteří jen kopírují. V drtivé většině ale vyrobené waveboardy nevyvíjejí a jejich kvalitu netestují. V praxi je otestujete až Vy!
Kvalitní značkový waveboard musí splňovat přísná kriteria pro evropský trh  a měl by být certifikován bezpečnostními normami CE.
Značka waveboardu bývá také součástí grafiky desky.

MENU KATEGORIE

Nákupní rádce

Dobrá kondice a dárek navíc!


Dobrá kondice a dárek navíc!

Právě nyní probíhá akce na fitness stroje.

K většině rotopedů, eliptickým trenažérům

a posilovacíl lavicím obdržíte jako dárek

fitness rukavice. K cyklotrenažérům nabízíme

zdarma cyklo-rukavice a k stepperům

dostanete fitness rukavice, nebo gymnastický 

míč ! Využíjte naší nabídku. Klikněte na detail produktu

- zde je info o dárku uvedeno !


Nové modely


Nové modely

Pro nadcházející sezónu jsme pro Vás připravili nové modely Pennyboardů, Cruiserů a velice oblíbené  Waveboardy a Longboardy výrobce. Kromě vysoké kvality zpracování zajišťují skvělé jízdní vlastnosti...více  K vybraným modelům od nás obdržíte jako dárek navíc i sadu chráničů !


Výhodný set dětských bruslí


Výhodný set dětských bruslí

Nabízíme Vám výhodnou sadu 

dětských kolečkových bruslí s

nastavitelnou velikostí. Navíc set

obsahuje i přilbu, chrániče a batoh!

Více zde...


Waveboardy v akci


Vybrané waveboardy nyní koupíte

a jako dárek obdržíte chrániče !


FITNESS RUKAVICE ZDARMA


FITNESS RUKAVICE ZDARMA

KE KAŽDÉ ZAKOUPENÉ POSILOVACÍ LAVICI

Marbo, HMS, BH-Fitness nebo Abisal

obdržíte fitness ruavice ZDARMA !

vyberte si ....


Kontakt

Pepino Sladký

info Zavinac singhapraha Tecka com
 
777951114