Jak vybrat longboard.

17. 3. 2017

Jak vybrat Longboard ?

Longboard je delší verze skateboardu. Jeho délka se většinou pohybuje okolo 1 metru, existují však větší i menší varianty (60-150 cm). Šířka se pohybuje kolem 19-25 cm a někdy i víc a k jejich výrobě se většinou používá speciální vícevrstvé překližky – u dražších variant i dřevo, ale naleznete i longboardy plastové.

Oproti skateboardu má větší, širší a měkčí kola, díky nimž je stabilnější a má lepší přilnavost. Trucky longboardu česky podvozek, umožňují zatáčet pohybem v pase (nakláněním), jsou širší a oproti běžným skateboardům mají tzv. rezerve kingpin, tedy osy otočené směrem ven. To rovněž přidává na stabilitě a umožňuje snazší zatáčení.

Kvalitu jízdy do značné míry ovlivňuje i kvalita ložisek ABEC5 – ABEC9. Nechcete-li býti z jizdy na longboardu rozčarovaní, raději přidejte pár stovek – zde opravdu platí dražší = kvalitnější. Longboardy se také liší dle toho, pro jaký styl jízdy si jej pořizujete – viz krátký popis jednotlivých stylů jízdy níže.

 

 

Jednotlivé styly jízdy jsou rozděleny do následujících kategorií :

CARVING

Longboard je vhodný pro carvování - lépe řeže zatáčky. 

SLIDE

Pokud budete chtít, můžete longboard během jízdy snáze tzv. utrhnout a uvést ho do smyku. Pro tento způsob jízdy jsou navíc vhodná kolečka s oblým okrajem.

DANCING

Co si na prkně zatancovat? Tedy různě přešlapovat, střídat si nohy apod. Pro takovýto styl jízdy budete potřebovat prostor - tedy delší prkno.

FREESTYLE

Longboardy s touto vlastností jsou vám dovolí být více kreativní . Jsou hbitější - tedy rychleji reagují na to, co vás zrovna napadne..

FREERIDE

Máte rádi rychlejší  jízdu? Pak je pro vás longboard s touto vlastností to, co hledáte. Takové longboardy mají obvykle nižší těžiště a jsou stabilnější. 

DOWNHILL

Tento styl je nejvíce adrenalinový - sjíždění prudkých kopců ve vysokých rychlostech, často v kombinaci se slide. I zde je preferována stabilita prkna a nižší těžiště.

CRUISING

Vhodné pro přesun z bodu A do bodu B. Takovéto longboardy jsou tím správným dopravním prostředkem.

Některé longboardy mají navíc zahnutou zadní část desky směrem vzhůru, tzv. kick tail. To je výhodné pokud chcete rychle překonat blížící se překážku (obrubník apod.) - snadněji zvednete přední kolečka.  Takové longboardy ocení každý městský surfař.

VYBRAT TEN SVŮJ MŮŽETE ZDE:


MENU KATEGORIE

Nákupní rádce

Dobrá kondice a dárek navíc!


Dobrá kondice a dárek navíc!

Právě nyní probíhá akce na fitness stroje.

K většině rotopedů, eliptickým trenažérům

a posilovacíl lavicím obdržíte jako dárek

fitness rukavice. K cyklotrenažérům nabízíme

zdarma cyklo-rukavice a k stepperům

dostanete fitness rukavice, nebo gymnastický 

míč ! Využíjte naší nabídku. Klikněte na detail produktu

- zde je info o dárku uvedeno !


Nové modely


Nové modely

Pro nadcházející sezónu jsme pro Vás připravili nové modely Pennyboardů, Cruiserů a velice oblíbené  Waveboardy a Longboardy výrobce. Kromě vysoké kvality zpracování zajišťují skvělé jízdní vlastnosti...více  K vybraným modelům od nás obdržíte jako dárek navíc i sadu chráničů !


Výhodný set dětských bruslí


Výhodný set dětských bruslí

Nabízíme Vám výhodnou sadu 

dětských kolečkových bruslí s

nastavitelnou velikostí. Navíc set

obsahuje i přilbu, chrániče a batoh!

Více zde...


Waveboardy v akci


Vybrané waveboardy nyní koupíte

a jako dárek obdržíte chrániče !


FITNESS RUKAVICE ZDARMA


FITNESS RUKAVICE ZDARMA

KE KAŽDÉ ZAKOUPENÉ POSILOVACÍ LAVICI

Marbo, HMS, BH-Fitness nebo Abisal

obdržíte fitness ruavice ZDARMA !

vyberte si ....


Kontakt

Pepino Sladký

info Zavinac singhapraha Tecka com
 
777951114